Zdrowie

Zastosowanie olejku z drzewa herbacianego

Olejek eteryczny z drzewa herbacianego jest specyfikiem o silnych właściwościach antybakteryjnych, a także działa on przeciwzapalnie. Dezynfekuje, odkaża, zwalcza łupież oraz okazuje się bardzo skuteczny dla zwalczania niedoskonałości skórnych.

Kiedy zastosować?

Esencja z drzewa herbacianego znakomicie wpływa na łagodzenie stanów zapalnych, dlatego idealnie nadaje się do wykorzystania w momencie występowania zmian trądzikowych. Ponadto przyda się zastosować kurację tego typu przy przetłuszczaniu się włosów. Ekstrakt tego rodzaju występuje przede wszystkim w Australii, bo tam korzysta się z niego już setki lat. Jest on stosowany do leczenia ran oraz wykonywania opatrunków – kompresów na oparzenia.

Jak nanosić na skórę?

Olej z drzewa herbacianego doskonale sprawdza się jako główny składnik maseczek do cery trądzikowej. Bierzemy miseczkę, do jakiej nanosimy niewielką ilość glinki i wzbogacamy ją o parę kropelek olejku tu omawianego. Dzięki temu ograniczamy wytwórstwo sebum. Jest to także niezawodny sposób na likwidację ropnych wyprysków i zmniejszenie tendencji do pojawiania się takich krost. Taką miksturę zaleca się nanosić na twarz jeden raz w tygodniu, regularnie przez parę miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *