Zdrowie

Właściwości babki lancetowatej

Właściwości babki lancetowatejBabka znana jest już jako środek leczniczy od wielu lat. Jest ogólnodostępna, można ją znaleźć dosłownie wszędzie, gdzie mamy do czynienia z naturą. Niestety w Polsce jest bardzo słabo doceniana i nadal uważa się ją za chwast. Dziś przedstawimy Wam główne zalety babki lancetowatej.

Babka ma przede wszystkim działanie przeciwzapalne. Jest doskonałym specyfikiem na ból gardła oraz łagodzi objawy choroby układu pokarmowego. Poleca się ją także na chrypkę i kaszel. Powinni po nią sięgać ludzi pracujący głosem, którzy muszą go intensywnie używać w różnych sytuacjach. Zwalcza także kaszel palacza.

Babka lancetowata jest także doskonałym lekarstwem na wzrok, który wspomaga leczenie zapalenia spojówek oraz daje ukojenie zmęczonym oczom. Ponadto z pewnością z właściwości babki będą zadowolone osoby, które borykają się z trądzikiem, wypryskami i liszajem. Wywar z babki umożliwia skuteczna walkę z łupieżem. Ale to nie wszystko. Babka działa także wspomagająco na trawienie.

Warto wprowadzić babkę na stałe do swojego domu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *