Zdrowie

Szeroko dostępne leki przeciwbólowe ? czy to na pewno dobry wybór samoleczenia?

Bardzo często sięgamy po tabletki przeciwbólowe zawierające w swoim składzie paracetamol lub ibuprofen. Dostępność tych leków wzrasta z roku na rok. Możemy je zakupić w każdym sklepie czy na stacji paliw. Stosujemy je już przy małym bólu lub zapobiegawczo. Do ?wspaniałych efektów? przekonują nas reklamy w telewizji ? ?wyleczeni? ludzie, ?lekarze? bądź osoby znane. Zapewniają, ze ich ból był ogromny, ale po zażyciu tabletki, ból po prostu zniknął. Czy faktycznie stosowanie ich w tak dużych ilościach nie przysporzy nam więcej kłopotów niż pomogą?

Należy sobie zdać przed wszystkim sprawę, że od częstego stosowania leku, możemy się na niego uodpornić, uzależnić lub spowodować uszczerbek na naszej wątrobie.

Badania wykazują, że aż 15% wszystkich hospitalizacji wiąże się z powikłaniami polekowymi. Z danych w Wielkiej Brytanii wynika, że 65% przeszczepów spowodowanych ostrą niewydolnością wątroby wiązało się z przedawkowaniem paracetamolu. Dlatego, powinniśmy być ostrożni przy stosowaniu leków zawierających paracetamol bądź ibuprofen.

Najlepszym  rozwiązaniem jest stosowanie nutraceutyków. W przypadku zwyrodnienia stawów polecamy produkt Lyprinol? – bezpieczny sposób na naturalne zmniejszenie bólu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *