Zdrowie

Rodzaje podkładów mineralnych

Podkłady mineralny ostatnimi czasy zawładnęły rynkiem kolorowych produktów kosmetycznych. Z czego wynika aż tak duże zainteresowanie tego rodzaju specyfikami? Co sprawia, że systematycznie wypierają one klasyczne fluidy czy tez pudry w kamieniu królujące przecież w dziedzinie preparatów makijażowych od lat? Powodów tego jest wiele, podobnie jak i rozmaitych odmian charakteryzowanych podkładów mineralnych. Szczegóły poniżej.

Podkłady mineralne są dużo lżejsze w konsystencji, a przez to okazują się w praktyce znacznie łagodniejsze niż klasyczne fluidy zapychające pory skórne. Idealnie dostosowują się one do cery, niezależnie od jej kolorytu, a to na co w szczególności należy zwrócić uwagę- są o niebo zdrowsze dla buzi niż standardowe preparaty. W zależności od tego, jakie są nasze oczekiwania kosmetyczne, w zakresie podkładów mineralnych wyszczególnia się kilka podstawowych ich odmian.

Biorąc pod uwagę funkcje, jakie podkłady te spełniają, wydziela się między innymi podkłady mineralne o działaniu rozświetlającym. Ich cechą jest nadawanie ?lśnienia? naszej skórze na twarzy. Cera staje się mniej poszarzała, zaś bardziej błyszcząca. Nie jest to natomiast jednoznaczne z wydzielaniem się nadmiaru sebum i nieestetycznym ?świeceniem się?. To idealny wariant dla skóry zmęczonej. Kolejny rodzaj podkładu mineralnego to odmiana matująca- pozwala doskonale zatuszować mankamenty naszej urody. Jest to strzał w dziesiątkę przy cerze z niedoskonałościami. Jeszcze co innego to podkład mineralny kryjący, który sprawdza się dużo bardziej niż standardowe matujące kosmetyki drogeryjne. Pod względem konsystencji z kolei wydziela się podkłady mineralne w proszku, kremie oraz płynie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *