Zdrowie

Ostropest - jedz na zdrowie

Po dekadach zapomnienia, jak bumerang wraca do łask ? ostropest plamisty, jedna z najbardziej polecanych roślin chroniących wątrobę. Pochodząca z rodziny astrowatych, odznacza się świetnym działaniem antyhepatotoksycznym. Ziele pełne rozmaitych właściwości zdrowotnych, leczy w sposób naturalny, skutecznie zastępując szereg rozmaitych medykamentów aptecznych wywołujących skutki uboczne.

Ostropest plamisty jest znakomity dla osób zmagających się z problemami wątrobowymi wynikającymi z nadmiernego spożycia alkoholu. Jest to także remedium łagodzące stany zapalne na tle cukrzycowym. Intensywnie i regularnie zażywany w postaci oleju czy też surowych nasion, świetnie zwalcza WZW typu A, B oraz C. Jest idealny przy chorobie alkoholowej, jak również dla kobiet zmagających się z problemem endometriozy bądź kłopotliwego miesiączkowania- niesystematycznego, za długiego bądź wręcz odwrotnie- zbyt skąpego. Roślina ta ma stwierdzone naukowo działanie cytoprotekcyjne, a więc pozwala na łagodzenie stresu oksydacyjnego. Tym samym, zmniejsza nagromadzenie w ludzkim organizmie wolnych rodników.

Poza tym, że ostropest regeneruje wątrobę, świetnie zwalcza kamicę żółciową i wspomaga należytą pracę żołądka. Jest stosowany profilaktycznie, jako bariera ochraniająca drogi żółciowe i woreczek żółciowy. Usuwa zgagę, wzdęcia, nadmierne gazy, bóle migrenowe oraz krwotoki z nosa, jelita grubego czy żylaków odbytu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *