Zdrowie

Mezoterapia ? na czym polega?

Obecnie niesamowicie ważnym zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej okazuje się mezoterapia. Jest to pielęgnacja polegająca na specjalistycznie wykonywanym zabiegu przez wykwalifikowanych kosmetologów bądź lekarzy dermatologów. Wyróżnia się kilka rozmaitych odmian mezoterapii, a generalnie wszystkie one mają prowadzić do uzyskania świetnej kondycji skóry, w tym dostarczyć substancje aktywne w głąb skóry właściwej. Co to daje? To świetny sposób na zahamowanie procesu starzenia się skóry bądź zlikwidowanie już do tej pory pojawiających się skutków starzenia.

Wyróżnia się mezoterapię igłową, a więc zabieg miejscowo wykonywany, jaki wykorzystuje substancje odżywcze wprowadzane poprzez charakterystyczne nakłuwanie pod naskórek. Ma to prowadzić do rewitalizacji. W mezoterapii tego rodzaju występują gotowe ampułki. W niektórych klinikach medycyny estetycznej czy gabinetach dermatologicznych ten typ zabiegu przeprowadza się również z zastosowaniem pistoletu.

Równie popularna jest także mezoterapia bezigłowa, która opiera się na zjawisku elektroporacji. Nie ma tu zastosowania igieł, a i tak preparaty wnikają poprzez nowoczesne urządzenia kosmetyczne w głąb skóry. To najnowsze rozwiązanie w dziedzinie medycyny estetycznej.

Jeszcze innym typem mezoterapii jest zabieg mikroigłowy, w którym stosuje się kartridż i sprzęt mający opcję kontrolowania, ustawiania i regulowania samodzielnie tempa pracy igieł. Wykonywanych jest wtedy od 60 do 170 uderzeń na sekundę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *