Zdrowie

Maść cynkowa – kiedy ją zastosować?

Kosztuje symbolicznych parę złotych, a jest nieoceniona w skutkach swego działania. Maść cynkowa, bo o niej tutaj mowa, stanowić będzie sedno niniejszego tekstu. Zobacz, kiedy warto nabyć tego rodzaju medykament do swojej domowej apteczki i kosmetyczki.

Idealna w momencie…

Z maści cynkowej warto korzystać chociażby z tego względu, że znakomicie nadaje się do łagodzenia i niwelowania małych ranek – na przykład otarć, czy też stanów zapalnych. Poprawia wygląd skóry zarówno dzieci jak również osób dorosłych. Świetnie nadaje się w przypadku niemowlęcego zapalenia skóry u niemowlaków. Wystarczy, że pojawią się drobne bąble na pupie naszego malucha, a od razu warto natrzeć podrażnione miejsca charakteryzowaną tu maścią cynkową. Pasta ta wykazuje działanie antybiotykowe oraz działa ściągająco, dlatego też sprawdza się w roli specyfiku antybakteryjnego oraz wysuszającego. W konsekwencji tego doskonale radzi sobie z wszelkimi zmianami trądzikowymi.

Nie używać gdy…

Zastosowanie maści cynkowej uznają eksperci za dość bezpieczne, raczej nie powinna ona wywoływać szczególnych skutków ubocznych, ale są sytuacje w których nie należy z tego rodzaju środka korzystać. Oczywiście korzystanie z tej maści nie jest zalecane w momencie występowania uczulenia na jakiekolwiek składniki zawarte w paście, jak także przy uszkodzeniach skórnych, na przykład przy owrzodzeniach bądź otwartych ranach. Nie jest też dobrym rozwiązaniem zastosowanie tej maści na skórze owłosionej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *