Zdrowie

Lepsza wersja frytek

Lepsza wersja frytekUwielbiane przez maluchy, ale nie tylko, dorośli także je uwielbiają. Łatwe i szybkie w wykonaniu i niestety często po nie sięgamy przygotowując obiad w domu czy nawet wybierając się do restauracji, zamawiamy je jako dodatek do dania. Smażone są najczęściej na głębokim tłuszczu, a jak powszechnie wiadomo ? ze względu na wysoką zawartość tłuszczów, są niezdrowe. Dlatego nie zaleca się ich często spożywać, szczególnie nie powinno się podawać ich małym dzieciom.

Czy wszystkie frytki musza być niezdrowe? Otóż nie. Możesz wybrać pieczone frytki, które będą zawierać mniej tłuszczu. Najlepiej sięgnij po ziemniaka i sam przygotuj frytki, nie kupuj mrożonych frytek, które zawierają już tłuszcze.

Świetną i zdrową alternatywa są frytki nie tylko z ziemniaka, a na przykład z marchewki, pietruszki czy selera. Wystarczy pokroić w słupki warzywa, skropić oliwą, przyprawić i wstawić do piekarnika, piec aż się zarumienią. Jest to świetny zamiennik dla popularnych frytek, a co najważniejsze ? dużo zdrowsze. Polecamy wypróbuj w swojej kuchni!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *