Zdrowie

Karboksyterapia – na czym polega i co daje?

Jednym z coraz częściej pojawiających się, nowoczesnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej, jest karboksyterapia. Zapraszamy do lektury poniższych fragmentów, w których przyjrzymy się temu zabiegowi szczegółowiej.

Sposób na całe ciało

Wykonywanie zabiegu karboksyterapii jest przydatne praktycznie dla całego ciała. To świetna metoda likwidacji widocznego cellulitu, ale też forma skutecznego spłycenia rozstępów. Z zabiegu w tej postaci dobrze, aby skorzystali ci, którym przeszkadzają wyraźne zmarszczki bądź którzy mają kłopoty z występowaniem cieni pod oczami. Niestety nie jest to zabieg dla każdego, a na przeszkodzie nie stoją tu jedynie względy materialne i fakt, że nawet pojedynczy zabieg karboksyterapii jest dość kosztowną usługą, ale także rozmaite przeciwwskazania do jego wykonania.

Jak to działa?

Zabieg karboksyterapii opiera się na wykorzystaniu dwutlenku węgla. Jest to w praktyce nic innego jak wstrzykiwanie wyżej wymienionego składnika pod skórę. Wybiera się miejsca z niedoskonałościami i je się ostrzykuje. To odkrycie zastosowane zostało już lata temu, a dokładniej w latach trzydziestych minionego stulecia, kiedy kardiolodzy z Francji zdecydowali się na użycie charakteryzowanej praktyki podczas leczenia niewydolności żylnej. Parę dekad później uznano, że zabieg ten znakomicie sprawdza się też w dziedzinie kosmetologii.

Przeciwwskazania

Nie należy decydować się na karboksyterapię, kiedy posiada się choroby płuc, a także po niedawno przebytym zawale oraz udarze mózgu. Dodatkowo korzystanie z tego zabiegu odpada przy cukrzycy oraz padaczce a także nadciśnieniu i hemofilii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *