Zdrowie

Jednodniowy detoks prezentem dla organizmu

Jednodniowy detoks prezentem dla organizmuDzisiejszy styl życia nie jest dobry dla naszego zdrowia. Stres, pośpiech, podjadanie, jedzenie w pośpiechu i bez zastanowienia nad składem sprawiają, że organizm bombardowany jest szeregiem toksycznych substancji. W takim wypadku warto jest sobie urządzić jednodniowy detoks. Jak go przeprowadzić? Zobaczcie sami!

Do detoksu trzeba się jednak przygotować. Trzy dni przed należy wystrzegać się alkoholu, kofeiny, cukru, mleka, białej mąki, czerwonego mięsa, jajek czy powstrzymać się od palenia papierosów w miarę możliwości. Nie jest to łatwe zadanie, ale pomoże usprawnić proces oczyszczania i złagodzi skutki. W przypadku sytuacji kryzysowych w żadnym wypadku nie należy sięgać po leki, ale raczej pic dużo wody i ziołowej herbaty.

Najlepiej detoks przeprowadzać w dniu, gdy nie pracujemy. Idealnie połączyć jest to z odpoczynkiem na łonie natury, mało rozmawiać, delektować się ciszą. Warto także pamiętać, że 3 dni po detoksie należy zachować ograniczenia z przygotowań.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *