Zdrowie

Jak przygotować się do ciąży

Jak przygotować się do ciążyPołożnicy i lekarze mówią, że planowana ciąża, do której matka skrupulatnie się przygotowuje, jest dużo łatwiejsza do przeprowadzenia. Czasy, w których żyjemy sprawiają, że coraz trudniej o dziecko, a ciąże są często niedonoszone. Jak przygotować się do ciąży z korzyścią dla matki i dziecka?

Jeśli jesteś palaczką, już przed ciążą spróbuj rzucić palenie. Nagłe odstawienie papierosów powoduje dla organizmu stres co nie jest wskazane w tym stanie.

Świadomie wybieraj to, co jesz. Unikaj fast foodów, sięgaj po owoce i warzywa, kupuj ryby, nabiał czy pełnoziarniste pieczywo.

Zadbaj o zęby! W ciąży znacznie spada odporność naszych zębów na próchnicę, dlatego warto już wcześniej zadbać, by wszystko było dobrze.

Odwiedzaj lekarza ginekologa, zrób wszelkie niezbędne badania, zadbaj kompleksowo o profilaktykę. Jeśli pojawią się jakieś nieprawidłowości, od razu reaguj.

Ćwicz! Przygotuj się do wysiłku jakim jest poród i sama ciąża, a Twój organizm nie zostanie zaskoczony.

1 thought on “Jak przygotować się do ciąży

  1. Jestem w 4 miesiacu i to ciaza planowane. Mimo wczesniejszych problemow z tarczyca, udalo mi sie zajsc! Pol roku przed ciaza zaczelam stosowac pregne plus i biore ja do teraz. W ciazy czuje sie swietnie i nie szczerze nie moge sie doczekac kiedy zobacze malenstwo <3

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *