Zdrowie

Jak przebiega operacja wszczepienia implantów w stawie biodrowym?

Endoproteza stawu biodrowego to rozwiązanie proponowane wielu osobom, borykającym się z różnego typu dysfunkcjami tej części ciała. Zabieg polecany jest pacjentom, którym choroba uniemożliwia normalne funkcjonowanie, a ból jest nie do zniesienia. Dziś chcemy zaprezentować w skrócie jak przebiega operacja wczepienia implantów w stawie biodrowym.

Przebieg zabiegu

Zabieg przeprowadza się zazwyczaj przy znieczuleniu zewnątrzoponowym. Ważne jest, by pacjent został odpowiednio przygotowany do operacji poprzez przyjmowaniu leków zapobiegającym zakrzepom oraz zakażeniom.

Podczas zabiegu odcina się wadliwą szyjkę kości udowej, a następnie pogłębia panewkę kości miedniczej. Usunięte elementy uzupełnia się endoprotezą. Wskazane jest, by po operacji pacjent pozostał pod obserwacją specjalistów w szpitalu nawet 2 tygodnie. Zależne jest to od ogólnej kondycji człowieka oraz od powodzenia operacji.

Operacja umożliwia całkowite uwolnienie się od bólu, przywrócenie dawnej sprawności fizycznej oraz normalnego funkcjonowania. Wskazane jest by po operacji pacjent został poddany odpowiedniej rehabilitacji.

1 thought on “Jak przebiega operacja wszczepienia implantów w stawie biodrowym?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *