Zdrowie

Czym jest endoproteza?

Świat medycyny idzie w piorunującym tempie do przodu, co stwarza coraz większe możliwości i nadzieję na lepsze życie wielu chorym. Jednym z przykładów jest zastosowanie endoprotezy.

Endoproteza to implant wszczepiany do organizmu, wykonany z biomateriałów. Ma on za zadanie zastąpić lub wspomagać funkcje utraconego narządu lub jego części. Najczęściej endoprotezę wykorzystuje się w odbudowie stawów ruchowych, m.in. stawu biodrowego. To nowa szansa dla ludzi, by powrócić do formy, pozbyć się bólu oraz znów zacząć normalnie funkcjonować.

Jak zbudowany jest implant stawu biodrowego?

Czym jest endoprotezaEndoproteza w przypadku stawu biodrowego ma imitować jego funkcje. Protezę tworzy się z panewki oraz trzpienia. Są tak wyprofilowane, by jak najlepiej imitować naturalne części ludzkiego organizmu. Taki zabieg proponuje się pacjentom z chorobą zwyrodnieniową, osteoporozą a także przy złamaniu szyjki kości udowej. To nadzieja dla osób, u których chore biodro uniemożliwia codzienną nawet najprostszą aktywność fizyczną, a ból uniemożliwia normalne funkcjonowanie.

Endoprotezy są nowoczesnymi implantami, które zrewolucjonizowały rynek medyczny na całym świecie.

1 thought on “Czym jest endoproteza?

  1. Szukałam takich informacji od chyba 2 czy 3 tygodni i tutaj je znalazłam! Bardzo przydatne wskazówki i informacje, których nigdy nie zapomnę i będę polecać wszystkim.
    bardzo dobra robota i trzymać tak dalej, kochani. Zapisuję wasz adres i będę tu wracać w wolnych chwilach.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *