Zdrowie

Co to są nutraceutyki?

Nutraceutykami nazywamy substancje żywnościowe, które wpływają pozytywnie na zdrowie lub niwelują powstałe choroby. Ich miejsce w kategoryzacji leży między produktami żywnościowymi a lekami, ale nie mogą być traktowane jako jedyne źródło leczenia. Nutraceutyki przyjmuje się w formie kapsułek, tabletek, syropów, proszków i innych.

Co to są nutraceutykiCo roku notuje się coraz więcej chorób powstałych w wyniku niewłaściwego żywienia i stylu życia. To dlatego bardzo szybko popularność zyskała idea optymalnego żywienia. Polega ona na takim żywieniu, by poprawić funkcje fizjologiczne organizmu, polepszyć samopoczucie i przede wszystkim zdrowie. Dodatkowo niwelujemy ryzyko pojawienia się poważnych chorób.

Nutraceutyki pomagają naturalnie zadbać o własny organizm bez ryzyka skutków ubocznych. Dzięki wykorzystaniu naturalnych składników działamy w zgodzie z naszym ciałem, powodując jego wzmocnienie. To może być początek prawdziwej rewolucji i zmiany świadomości ludzi w myśleniu o własnym ciele i zdrowiu.

1 thought on “Co to są nutraceutyki?

  1. Neutraceutyki to bardzo ciekawy temat, który warto zagłębiać. Ja wiem chyba wszystko o neutraceutykach, ale i tak chętnie czytam i z przyjemnością będę wracać na waszego bloga w poszukiwaniu dalszych informacji, które bardzo sobie cenię i szanuję.
    Widać, że wiecie, o czym mówicie i to bardzo cieszy w dzisiejszych czasach! Good Job!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *